środa, 7 grudnia 2011

Hydroizolacja tarasu

folia w płynie wzbogacona o dodatki modyfikujące może być stosowana również na zewnątrz, jako na przykład hydroizolacja tarasu. Kluczowe jest, żeby skontrolować na opakowaniu czy produkt daje się nałożyć na podłoża zewnętrzne i czy jest odporny na zimno.Folie w płynie do użytku zewnętrznego dzięki wysokiej wytrzymałości na warunki atmosferyczne zabezpieczają płytki ceramiczne ułożone na balkonie przed uszkodzeniami, a powierzchnię przed zawilgoceniem. Jest to szczególnie istotne w przypadku tarasów, które jednocześnie pełnią funkcje stropów. Balkon musi mieć warstwę wodoodporną. Dużą popularnością cieszy się folia w płynie.

folia w płynie


Wraz z rozwojem sektora budowlanego unowocześniane są technologie oraz materiały budowlane. Ogromną popularnością cieszy się izolacja, którą jest folia w płynie. Wiele osób wykonuje na połączeniu płyt z posadzką folię w płynie. W których pomieszczeniach powinno się zrobić izolację folią? W jaki sposób wykonać ją prawidłowo? Zrobienie hydroizolacji z folii w płynie jest niezbędnym zabiegiem w lokalach, w których w czasie użytkowania wytwarza się duża ilość wodnej pary albo regularnie lub okresowo ściany i podłogi są zraszane względnie zalewane wodą czyli w łazienkach, pralniach, toaletach, pomieszczenia gospodarczych, kuchniach. Okazuje się, że ceramiczne płytki położone na ścianach oraz posadzce nie zapewniają kompletnej szczelności. Przenikająca woda może z czasem prowadzić do zagrzybienia pomieszczeń, a także powodować uszkodzenia ścian oraz podłóg. Dlatego tak ważne jest właściwe wykonanie szczelnej izolacji budynku. Najlepsze efekty zapewni zastosowaniefolii w płynie.

O dobrą izolację należy zadbać zwłaszcza, gdy podłoże zrobione jest z produktów mniej wytrzymałych na działanie wody. Do materiałów tych zalicza się między innymi płyty kartonowo-gipsowe, gipsowe bloczki, tynki gipsowe, anhydrytowe jastrychy, oraz elementy z betonu komórkowego. Robiąc izolację folią w płynie, w pierwszej kolejności należy właściwie przystosować podłoże czyli zagruntować, wyeliminować niestabilne jego części. Przystępując do wykonania zasadniczej hydroizolacji folią w płynie należy najpierw, przy użyciu specjalistycznej taśmy a także kołnierzy, uszczelnić wszelkie połączenia ścian między sobą, ścian z podłogą, lub też przejścia rur. folia w płynie powinna być naniesiona w pobliże uszczelnianego miejsca, następnie przyłożyć składnik uszczelniający, przycisnąć i pokryć cienką masą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz