wtorek, 29 listopada 2011

porotherm 25 izolacyjność akustyczna

Mury wzniesione z pustaków akustycznych Porotherm 25 bardzo korzystnie komponują się pod względem wykonawczym i projektowym z pozostałymi ścianami oraz stropami. Ponad to ściany wzniesione z Porothermu 25 mogą być spokojnie stosowane również w sektorze budownictwa przemysłowego oraz publicznej użyteczności, gdzie akustyczna izolacyjność jest także jednym z istotniejszych walorów budynku. Ciepłe a także ciche mieszkanie stanowi priorytet dla większości ludzi. porotherm jest jedynym na rynku polskim ceramicznym pustakiem do budowy jednowarstwowych, ciepłych ścian wewnętrznych o zwiększonej akustycznej izolacyjności w budownictwie wielorodzinnym. Jego wyjątkowe termiczne oraz akustyczne walory zostały potwierdzone badaniami Instytutu Techniki Budowlanej.



porotherm 25


Pustaki akustyczne Porotherm 25/37,5 AKU przeznaczone są do wznoszenia międzymieszkaniowych ścian, a mury z nich skonstruowane osiągają niezwykle korzystny wskaźnik akustycznej izolacyjności RA1 = 54 dB. Charakterystycznymi cechami Porothermu 25 jest jego masa a także wymiary. porotherm 25 jest bowiem najcięższym czyli około 24 kg/szt. i o największych wymiarach pustakiem akustycznym dostępnym w asortymencie produktów budowlanych. Dla zobrazowania do wzniesienia 1m2 ściany potrzeba tylko ok. 11 sztuk. Zaawansowany system drążeń a także innowacyjna technologia produkcji  sprawiają, że w czasie murowania ścian z Porothermu 25 obowiązkowe jest wypełnienie zaprawą jedynie jego kieszeni. Dzięki tym rozwiązaniom budowa ścian międzymieszkaniowych jest obecnie znacznie prostsza i bardziej ekonomiczna, a zatem mniejsze zużycie zaprawy i skrócenie czasu budowy.

Producenci tak Porothermu 25 jak również Silki informują na swoich stronach internetowych, że ich materiały produkowane są w ekologiczny, oszczędny a także przyjazny środowisku sposób. Silka składa się w ok. 90% z piasku , 7 % z wapna i w 3% z wody. porotherm 25 wypala się z gliny, natomiast drzewny pył wykorzystany do procesu produkcyjnego wypala się a także pozostawia mikropory powietrzne. W internecie znajdują się informacje, że Silka posiada najniższy stopień promieniotwórczości naturalnej spośród wszystkich budowlanych materiałów. Co więcej zarówno Silka jak również Porotherm 25 są materiałami niepalnymi. Z analizy wynika, że Silka E 24 a także Porotherm 25 znacznie różnią się pod względem wybranych parametrów technicznych. Oba te produkty posiadają swoje zalety, podczas gdy z innych względów wypadają nieco gorzej, nie mniej jednak dokonanie wyboru konkretnego ściennego materiału uzależniony jest od indywidualnych preferencji każdego z nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz