Odkrycie spoiwa cementowego stało się impulsem do rozwoju współczesnego budownictwa. Rozwój przemysłu cementowego związany był ściśle z budową dróg oraz żelaznej kolei na kontynencie europejskim. Wraz z rozwojem produkcji cementu na świecie pociągnął za sobą znaczący postęp w dziedzinie chemii cementu. Istny przewrót ludzkość zawdzięcza wielkiemu uczonemu francuskiemu. Le Chatelier opracował fazowy skład klinkieru portlandzkiego i przedstawił hipotezy procesu hydratacyjnego. Nowelizacja polskich norm cementowych zmieniła reguły klasyfikacji i wymagania dla poszczególnych rodzajów cementu powszechnego zastosowania. cement cena w/g klasyfikacji ma 27 rodzajów . Podstawą klasyfikacji jest ilość i typ dodatków mineralnych w cemencie.
Docieplenia budynków Warszawa to bardzo ważna sprawa przed sezonem zimowym. Właściwe ocieplenia budynków Warszawa pozwolą oszczędzić wiele pieniędzy
środa, 30 listopada 2011
wtorek, 29 listopada 2011
porotherm 25 izolacyjność akustyczna
Mury wzniesione z pustaków akustycznych Porotherm 25 bardzo korzystnie komponują się pod względem wykonawczym i projektowym z pozostałymi ścianami oraz stropami. Ponad to ściany wzniesione z Porothermu 25 mogą być spokojnie stosowane również w sektorze budownictwa przemysłowego oraz publicznej użyteczności, gdzie akustyczna izolacyjność jest także jednym z istotniejszych walorów budynku. Ciepłe a także ciche mieszkanie stanowi priorytet dla większości ludzi. porotherm jest jedynym na rynku polskim ceramicznym pustakiem do budowy jednowarstwowych, ciepłych ścian wewnętrznych o zwiększonej akustycznej izolacyjności w budownictwie wielorodzinnym. Jego wyjątkowe termiczne oraz akustyczne walory zostały potwierdzone badaniami Instytutu Techniki Budowlanej.
czwartek, 24 listopada 2011
bloczek fundamentowy cena
Bloczek fundamentowy z autoklawizowanego betonu komórkowego wytwarzany jest z takich materiałów jak: spoiwo - cement i wapno albo cement lub wapno; piasek- kruszywo czy też popiół lotny z elektrociepłowni, ewentualnie – piasek i popiół. Do sporyzowania materiału stosuje się na przykład tlenek glinu. Wyroby poddawane są autoklawizacji. Najczęściej występuje bloczek o wymiarach 24,0 x 24,0 x 49,0 cm i 24,0 x 24,0 x 59,0. Produkowany jest również bloczek fundamentowy o innych wymiarach. Bloczki z betonu komórkowego używa się do wznoszenia ścian nadziemnych zewnętrznych i wewnętrznych. Są bardziej nasiąkliwe niż inne materiały ścienne. Jedynie bloczek fundamentowy najnowszej generacji, o zamkniętych powierzchniowo porach jest dopuszczony do wznoszenia ścian piwnicznych. Elementy z komórkowego betonu powinno się łączyć tylko zaprawami klejowymi,pozwalającymi wykonać cienkie spoiny albo zaprawy ciepłochronne - na kruszywach lekkich.
piątek, 18 listopada 2011
styrodur na ocieplenie fundamentów
Płyty z polistyrenu a zatem styrodur z łatwością odróżnić od styropianowych, ponieważ płyty ze styroduru są kolorowe. Zależnie od producenta płyty mogą mieć kolor niebieski, zielony czy różowy. Przez wzgląd na wysoki stopień twardości styrodur można go stosować w miejscach narażonych na duże obciążenia. Nadaje się świetnie do izolacji stropów a także płaskich dachów odwróconych gdzie ocieplenie montuje się na warstwie izolacji przeciwwodnej i ochrania ją przed uszkodzeniami. Ze względu na mały stopień nasiąkliwości wykorzystywany jest do izolacji ścian piwnicznych i fundamentowych.
Subskrybuj:
Posty (Atom)