sobota, 29 października 2011

izolacja mapelastic na balkony

Mapelastic wykorzystuje się w głównej mierze do wykonywanie powłok wodochronnych na podłożach betonowych i cementowych, uszczelnianie łazienek, natrysków, balkonów, basenów pływackich itp. przed układaniem płytek ceramicznych. mapelastic może być nakładany na posadzki a także wykonane z cementu tynki, na istniejące podłogi , które pokryte są płytkami ceramicznymi, naturalnym kamieniem, lastryko itp., pod warunkiem że muszą być czyste i mocno związane z podłożem. Grubość pojedynczej warstwy mapelastic nie powinna przekraczać 2 mm, natomiast grubość dwóch pokładów izolacji powinna mieć grubość min. 2 mm. Na powierzchniach poziomych zaleca się zatopienie w drugiej warstwie izolacji siatki z włókna szklanego. Mapelastic trzeba nakładać na lekko wilgotne, lecz nie mokre podłoże. Ułożona warstwa hydroizolacji Mapelastic powinna być zabezpieczona przed deszczem przez pierwszy dzień od wykonania. Ceramiczną okładzinę można układać po 4-5 dniach od sporządzenia izolacji. Mapelastic zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią, utrzymując jednocześnie paroprzepuszczalność.

mapelastic

Mapelastic dostarczany jest w postaci dwóch składników, które należy połączyć ze sobą bez dodatku wody ani żadnych innych składników. mapelastic w formie zaprawy nakładany jest ręcznie pacą albo metodą natrysku na podłoże czyste i nośne, wcześniej zwilżone wodą. Mapelastic nakładany jest warstwą, której grubość wynosi do 2 mm. Na podłożach , na których występują rysy zaleca się wcześniejsze wtopienie w warstwę zaprawy siatki wykonanej ze szklanych włókien. Mapelastic cechuje się wodoszczelnością przy ciśnieniu na poziomie 0,5 MPa a zatem ok. 50 m słupa wody , a także wytrzymałością na tworzenie się rys w powierzchni podłoża – nie odnotowano pęknięć powłoki przy rozwartości rysy 2,5 mm.

Wiosną, na wielu tarasach i balkonach zaczynają się prawdziwe kłopoty z odpadającymi płytkami. Jeśli dysponujemy starą powierzchnią, przed nałożeniem mapelastic trzeba poprzedzić zaklejeniem potencjalnych spękań powinno się zespolić za pomocą żywicy poliestrowej lub epoksydowej. Podstawowa różnica pomiędzy tymi materiałami sprowadza się do czasu wiązania odpowiednio pół godziny i 24 godziny. Jeżeli spękania mają duże rozmiary, powinno się zastosować stalowe klamry wzmacniające oraz zjednoczyć nimi spękane fragmenty jastrychu. Robi to w wyniku poprzecznego nacięcia pęknięcia, co 20-30 cm, nałożenie stalowej klamry oraz zalanie jej żywicą. Dopiero wówczas na tak przygotowane, naprawione podłoże należy nanieść mapelastic.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz